Montaż pergoli – czy warto zaufać profesjonalistom?

Samodzielne montowanie pergoli jest trudne dla osoby nieposiadającej doświadczenia w modułowym składaniu konstrukcji. Rynek technologiczny umożliwia wyposażenie mobilnych tarasów w automatyczne czujniki pogodowe. Odpowiednio zaprogramowane reagują na niekorzystne zmiany zjawisk atmosferycznych. Osoby bez specjalistycznej wiedzy o montażu tych zabezpieczeń często z nich rezygnują mimo, że wystarczy do tego celu zatrudnić specjalistów. Dzisiejszy wpis przybliża korzyści, oferowane przez montażystów do mocowania pergoli, przy uwzględnieniu zalet po zastosowaniu czujników pogody.

Jak przebiega montaż pergoli metalowej do elewacji budynku?

Mocowanie pergoli na tarasie należy do codziennej pracy montażystów. Mają oni doświadczenie w składaniu modułowych konstrukcji, więc jej montaż jest szybko realizowany. Fachowcy dzielą się poszczególnymi zadaniami między sobą, usprawniając pracę odpowiednią kolejnością łączenia elementów. Znając ich przeznaczenie, nie tracą oni czasu na studiowanie załączonych instrukcji montażowych. Precyzyjnie grupują mobilne części, przykręcając je przy użyciu automatycznych wiertarek. Ten proces jest czasochłonny dla osób nieposiadających specjalistycznych narzędzi.

Mocowanie pergoli do elewacji wymaga przygotowania specjalnej zaprawy iniekcyjnej i właściwego wyboru kotwi. Do procesu dylatacyjnego należy z kolei dobrać odpowiednie masy uszczelniające. Tę wiedzę posiadają renomowani fachowcy, doświadczeni w montażu pergoli do zewnętrznej ściany elewacyjnej. Specjaliści branżowi są świetnymi doradcami. Pomagają oni wybrać odpowiednie miejsce dla pergoli ogrodowej i tarasowej, gdy jej montaż uwzględnia dodatkowe udogodnienia dla klienta.

Montaż czujników na pergoli tarasowej i ogrodowej

Doświadczeni monterzy wiedzą, że szkło szybko się nagrzewa od promieni słonecznych. Zalecą więc mocowanie oszklonych pergoli z metalu w miejscach zacienionych, np. obok wyższych krzewów lub skarpy. Odradzą z kolei montaż pergoli ogrodowych bezpośrednio pod drzewami. Opadające liście nasypują się na dach, a owoce jabłoni i gruszy mogłyby stłuc szyby. Fachowcy wskażą najlepsze miejsce do każdego typu pergoli, aby ich montaż umożliwiał instalacje niezbędnych rozwiązań technologicznych. Są nimi automatyczne czujniki pogodowe, mocowane do wytrzymałych, materiałowych przesłon, m.in. rolet.

Do montażu oszklonej pergoli metalowej fachowcy zalecają zamontowanie czujnika nasłonecznienia i pomagają użytkownikowi ustawić w nim odpowiedni program. Odpowiada on za kąt otwarcia zadaszenia, a tym samym za pożądany stopień nasłonecznienia konstrukcji. Automatyczny mechanizm zapobiega sytuacji, w której do pergoli – stojącej w półcieniu – przebiją się promienie słońca, zakłócające wypoczynek. Mechanizm jest przydatny w letnie popołudnia, kiedy zacienienie od drzew bywa niesatysfakcjonujące dla użytkownika. Do wszystkich typów pergoli przydatne okazuje się mocowanie automatycznych zadaszeń reagujących na czujniki deszczu, wiatru i śniegu.

Pergola ogrodowa – korzyści z montażu czujników

Czujnik deszczu zamknie przesłonę, nie dopuszczając do przemoczenia mebli tarasowo-ogrodowych, a automatyczny pomiar wiatru osłoni je przed brudnymi podmuchami z piaskiem. Czujnik śniegu chroni zadaszenie przed zamarznięciem i nie dopuszcza do zalegania na nim śniegu. Zabezpieczenia działają również pod nieobecność domowników.

Czy warto więc skorzystać z profesjonalnego montażu pergoli? Z całą pewnością tak. Tylko wówczas mamy pewność, że wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką, a nowoczesna technologia nie zawiedzie, kiedy zajdzie konieczność jej wykorzystania.