Pergola tarasowa jako miejsce do gotowania

Mieszkańcy południowych krajów takich, jak Hiszpania czy też Włochy od lat w swoich domach mają zewnętrzne przydomowe bary i lodówki. Podstawowym wyposażeniem są także różnego rodzaju grille, które pozwalają na szybkie i sprawne przyrządzenie obiadu czy też kolacji. To szczególnie ważne w upalne letnie dni, kiedy słupki rtęci często przekraczają w takich miejscach powyżej 35 czy nawet 40 stopni. Dla południowych mieszkańców Europy kuchnie zewnętrzne wyposażone w zlew, kran, płytę indukcyjną czy też gazową, stanowią jeden z podstawowych elementów ogrodu. Coraz częściej pergola tarasowa jako miejsce do gotowania pojawia się także i w polskich ogrodach. Niektórzy mogą zadać pytanie czy warto decydować się na tego typu rozwiązania. My odpowiadamy – warto!

Pergole tarasowe jako miejsce do gotowania = więcej czasu spędzonego z bliskimi

Organizując imprezę dla przyjaciół czy rodziny, często trzeba spędzić dużo czasu w kuchni, przygotowując wszystkie posiłki. Tym samym traci się czas, który można byłoby spędzić z bliskimi. Dlatego pergola tarasowa jako miejsce do gotowania to idealne rozwiązanie. Będziesz mógł siekać, podsmażać czy wrzucać na ruszt jedzenie przy swoich znajomych i rodzinie, dzięki czemu nie ominie Cię żadna konwersacja. Tego typu spotkania na świeżym powietrzu będą doskonałym pomysłem na wiosenne czy też letnie dni, kiedy temperatura jest zbyt wysoka, aby korzystać z piekarnika czy palników.

Zadaszenie pergoli tarasowych

Możesz powiedzieć: No tak, wystawię na zewnątrz płytę indukcyjną czy też kuchenkę gazową, a co z tym zrobię, kiedy będzie padał deszcz czy śnieg? Jest to kluczowe pytanie, na które posiadamy bardzo prostą odpowiedź. Decydując się na pergole tarasowe jako miejsca do gotowania, należy zadbać o odpowiednie zadaszenie. Na rynku istnieją zarówno rozwiązania stałe, którymi nie da się sterować (zwykły dach), jak i ruchome lamele, pozwalające na dostosowanie zadaszenia do potrzeb chwili. Dodatkowo, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że tego typu taras można również obudować dodatkowymi elementami na ścianach bocznych, dzięki czemu będą doskonale chroniły domowników czy też gości przed opadamy deszczu, śniegu czy nadmiernym nasłonecznieniem.