Jak wybrać pergolę?

Planując aranżację przestrzeni wokół domu, warto zadbać nie tylko o dobór odpowiednich roślin ozdobnych, ale też o wydzielenie miejsca, w którym będziemy mogli wypocząć, ciesząc się zielenią oraz świeżym powietrzem. Taras z pergolą zakotwiczoną do ściany budynku lub wolnostojące zadaszenie zlokalizowane w dowolnym miejscu w ogrodzie będzie w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.

Wybór pergoli – od czego zacząć?

Przede wszystkim, warto tę kwestię skonsultować z profesjonalną firmą zajmującą się montażem zadaszeń. Dzięki temu, wybrany system nie tylko spełni wszystkie nasze oczekiwania względem funkcjonalności, ale też będzie harmonijnym uzupełnieniem przestrzeni i nie zaburzy proporcji bryły budynku.

Fachowo zaprojektowana pergola aluminiowa, z odwodnieniem, uzupełniona o dodatkowe komponenty i akcesoria, będzie w pewnym sensie wygodnym i szczególnie przyjemnym w użytkowaniu latem przedłużeniem salonu. Choć wiele osób często obawia się nadmiernego zacienia powodowanego przez taką konstrukcję, jednak i tutaj z pomocą przychodzi technologia – zadaszenie aluminiowe wyposażone w sterowane automatycznie lamele pozwoli na ustawienie ich pod odpowiednim kątem i regulowanie nasłonecznienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając aluminiową pergolę tarasową?

Decydując się na budowę zadaszenia koniecznym jest wybranie konstrukcji, która będzie miała odpowiednią szerokość oraz optymalny wysięg. Te dwa parametry są przede wszystkim zależne od umiejscowienia pergoli i modyfikuje się je zależnie od wystawy (szersze dla południowej, o odpowiednio dużym wysięgu dla zachodniej i wschodniej). O wielkości decyduje również ilość oraz rozmiar mebli wypoczynkowych, które będą stanowiły wyposażenie tarasu.

Innym, ważnym czynnikiem są warunki terenowe. Konstrukcja posadowiona na otwartym terenie, narażona na podmuchy zachodniego wiatru musi być odpowiednio zamocowana, nieocenione w tej sytuacji będą też przysłony boczne.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Wybierając pergolę tarasową, będącą dość poważną inwestycją, najlepiej skorzystać z systemu oferowanego przez sprawdzonego producenta. To pewność, że konstrukcja doskonale sprawdzi się w swojej roli, będzie funkcjonalna, bezpieczna i przez wiele lat zachowa swój pierwotny wygląd.